EsporLeague of Legends

1907 Fenerbahçe Espor Kış Mevsimi Kadrosunu Açıkladı

2019 Kış Mevsimi’nde başarılı bir performans ortaya koyan ve şampiyonluğu kazanan 1907 Fenerbahçe Espor bu başarısını Yaz Mevsimi’nde sürdürememiş, geçen sallantılı sezonda çeyrek finalde Galatasaray Esports’a 3-1 mağlup olarak macerasını noktalamıştı. Sezon boyunca kadro uyumunu sağlamak adına gerek yeni isimleri kadroya katan gerekse varolan oyuncular arasında koridor değişikliğine giden 1907 Fenerbahçe Espor tüm bu denemelere rağmen başarılı olamamıştı.

Adeta kabus gibi geçen bu sezonun ardından 1907 Fenerbahçe Espor resmi sosyal medya hesaplarından 2020 Kış Mevsimi için kurduğu kadroyu paylaştı. Bizde sizlerle ayrılan, devam eden ve yeni katılan oyuncuları paylaştık.

Ayrılan Oyuncular

Park Untara Ui-jin

Ruin gibi başarılı bir oyuncunun ardından büyük beklentilerle takıma katılan Untara bireysel açıdan iyi bir performans sergilesede takım oyunu açısından yaptıkları yeterli olmadı. Geçtiğimiz aylarda takım ile olan sözleşmesi karşılıklı feshedilen oyuncu geçtiğimiz günlerde LCK takımlarından GRIFFIN ile anlaşma sağladı.

Stefan Stefan Nikolić

Sezona Wiz ile başlayan fakat bazı maçlarda Agurin’i kullanan 1907 Fenerbahçe Espor, bu sürecin ardından Wiz ile yolları ayırmış ve daha önce ligimizde Bursaspor Esport forması giyen Stefan’ı takıma katmıştı. Kendisinden bekleneni bir türlü veremeyen ormancıda sözleşmesi karşılıklı feshedilen isimlerden. Herhangi bir takımla anlaşması olmayan oyuncu geçtiğimiz ay takım arayışında olduğunu duyurmuştu.

Onur Bolulu Demirol

Frozen gibi kaliteli bir oyuncunun yerine kadroya katılan ve geldiği süreçte taraftarların akıllarında büyük soru işareti bırakan Bolulu gösterdiği performansla taraftarları mest etmiş ve büyük oyuncular karşısında başarılı bir şekilde ayakta durmuştu. Hem bireysel performansıyla hemde takım oyununa olan etkisiyle takım içinde öne çıkan yetenekli oyuncu hakkında ligin sona ermesinin ardından birçok söylenti ortaya çıkmıştı. 1907 Fenerbahçe Espor tarafından açıklanan 2020 Kış Mevsimi kadrosuna baktığımızda bu söylentilerin doğruluk payı taşıdığını öğrenmiş olduk. Kendisinin hangi takımla anlaştığını ise henüz bilmiyoruz.

Volkan Hades Dinçer

Nişancı olarak kadroya katılan Hades geçtiğimiz sezon çoğunlukla destek rolünde yer aldı. Alışık olmadığı bu rolde ortala üstü bir performans gösteren oyuncu yinede beklentilerin altında kaldı ve sezon sonu sözleşmesi sonlandırıldı. Takım arayışında olduğunu duyuran oyuncu henüz bir takım ile anlaşmış değil.


Devam Eden Oyuncular

Fatih LugerGüven

Akademi kadrosu için düşünülen fakat as kadroda nişancı pozisyonunda sıklıkla gördüğümüz Luger takım ile yola devam eden isimlerden. Bireysel olarak iyi performans gösteren oyuncu 2020 Kış Mevsimi kadrosunda tekrar nişancı olarak karşımıza çıkacak.

Ersin BlueGören

Luger gibi akademi kadrosuna düşünülen Blue geçtiğimiz mevsim bazen orta koridor bazen de nişancı olarak as kadroda yer aldı. 2020 Kış Mevsimi kadrosunda orta koridor olarak yer alacak olan oyuncu Bolulu’nun yerini doldurmaya çalışacak.


Yeni Katılan Oyuncular

Shin HiRitTae-min

Güney Koreli üst koridor oyuncusu HiRit, CK 2018 Spring etkinliğinde APK Prince takımıyla sahne alarak kariyerine başladı. Daha sonrasında Fransa ligi LFL takımlarından Team-LDLC ile anlaştı ve iyi bir sezon geçirerek takımıyla beraber şampiyonluğa uzanmayı başardı. Kendisini 2020 Kış Mevsimi’nde üst koridorda izleyeceğiz.

Berk MojitoKocaman

Daha önce ligimizde YouthCrew Esports, Team Aurora formaları giyen deneyimli ormancı Mojito, 2020 Kış Mevsimi’nde 1907 Fenerbahçe Espor forması altında mücadele edecek.

Daniel WendelboErnst Wendelbo

2013 yılında kariyerine başlayan Danimarkalı destek oyuncusu Wendelbo, kariyerinin başlarında Avrupa’nın yerel liglerinde mücadele etti. Sürekli kendini geliştiren destek oyuncusu daha önce ligimizde Crew e-Sports (Youth-Crew) ve Team Aurora formaları giymişti. Kendisini 1907 Fenerbahçe Espor forması altında mücadele ederken izleyeceğiz.


Koç Ekibi Değişikliği

Geçtiğimiz mevsim Aykut Emre “Turkinator” Başkal ve Timotej “Zen” Štempihar tarafından yönetilen takım 2020 Kış Mevsimi’nde Ali “Craft1x” Aklan ve Louis “Sméagol” Green idaresinde olacak.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı