Oyun

Cyberpunk 2077’nin Çıkış Tarihi Ertelendi

 

Oyuncular Witcher oyun serisiyle ünlü CD Projekt RED‘in yeni rol yapma oyunu Cyberpunk 2077‘nin 16 Nisan 2020’de çıkmasını heyecanla bekliyordu. Oyunun oynanışından kesitler içeren videolar, Keanu Reeves‘in de bulunduğu fragmanlar oyuncuları daha da heyecanlandırmıştı. Bir bilim kurgu evreninde geçecek oyunda verdiğimiz kararların ilerleyişi önemli derecede etkileyeceği bir oyun heyecan vericiydi.

CD Projekt RED geçtiğimiz günlerde oyunun çıkış tarihini 17 Eylül 2020‘ye ertelediğini duyurdu. Duyuruda oyunun şuanda tamamlandığı ve oynanabilir olduğu fakat yeterince test edilip hatalardan arındırılması gerektiği yazıyor. Yapımcı oyunu sıkıntısız bir şekilde çıkarabilmek için oyunculardan zaman istiyor. Oyun çıktığında ise Xbox One, Playstation 4, PC ve Stadia platformlarına birlikte çıkacak.

Oyunun çıkış tarihinin ertelenme haberinden bir gün sonra geliştirici ekipten Michał Nowakowski ise oyunun multiplayer kısmının 2021‘den önce çıkamayacağına dair açıklama yaptı.

Yapımcı firmanın birçok oyun yapımcısının yaptığı gibi böylesine büyük bir oyunu hatalarla birlikte çıkarmak yerine çıkış tarihini erteleyip daha düzgün çıkarmak istemesi ertelenmeden dolayı üzücü olsa da doğru bir hareket olabilir. Siz bu ertelenme haberi ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı