Oyun

Half Life: Alyx Ön Değerlendirme

Half Life oyunları neredeyse tüm oyuncular için ayrı bir yere sahiptir. Sürükleyici hikayesi, oyuncuları kendine bağlayan dinamikleri ve sürekli merak içinde bırakan gizemli yapısı belki de serinin bu kadar sevilmesine neden olan etmenlerdi. 1998 yılında piyasaya sürülen ilk oyun ve 2004 yılında piyasaya sürülen ikinci oyunun ardından oyuncular Half Life 3 için beklemeye başladılar fakat Valve cephesinde yaşanan olumsuz gelişmeler oyuncuları büyük umutsuzluğa düşürdü. Bugün hala büyük bir kesim serinin üçüncü oyununu beklerken geçtiğimiz günlerde Valve resmi hesaplarından bir trailer paylaşarak yeni bir Half Life oyununun duyurusunu yaptı. Bizlerde çoğu oyuncu gibi yeniden Half Life 3 beklentisine kapıldık fakat bu yeni oyunun Half Life: Alyx adında farklı bir oyun olacağını öğrendik.

Half Life: Alyx Fragmanı:

Fragman üzerinde yaptığımız incelemeler neticesinde Half Life ve Half Life 2 oyunları arasında köprü görevi görerek bu zaman dilimini konu alacağını düşündüğümüz oyun, Half Life 2 oyunundan tanıdığımız Alyx Vance karakterinin kontrolünü bize vererek Combine ırkının dünyayı istilası sonucu City 17 üzerinde başlayan direniş hareketinin nasıl şekillendiğine tanık olmamızı sağlayacak. Fragmanda gözümüze çarpan karakterler arasında her Half Life oyununda gizemini korumayı başaran G-Man ve Alyx Vance karakterinin babası olan Eli Vance karakterleri bulunuyor. Ayrıca karakterimiz Gravity Gun mantığı ile çalışacağını düşündüğümüz Gravity Gloves ekipmanına da sahip olacak.

Half Life: Alyx Ekran Görüntüleri:

  Yenilenmiş karakter tasarımları ve iyileştirilmiş grafikler ile 2020 yılının Mart ayında VR platformları için çıkış yapacak olan Half Life: Alyx oyununu ne yazık ki klavye ve mouse ile oynamamız mümkün olmayacak. Geliştiriciler tarafından açıklanan bilgilere göre VR oyunu olmasına rağmen Half Life 2 uzunluğunda bir oynanış süresi ve bol aksiyonlu, puzzle öğeleri içeren bir deneyim oyuncuları bekliyor. PC üzerinde kullanılabilen Oculus Rift, HTC Vive, Valve Index ve Windows Mixed Reality ekipmanları ile uyumlu olarak piyasaya çıkacak oyun Steam üzerinde 82 TL fiyat etiketi ile ön siparişe açılmış durumda isterseniz  buradan ön sipariş verebilirsiniz. Ayrıca hatırlatmış olalım Valve Index VR ekipmanına sahip olan herkes için oyun ücretsiz erişilebilir olacak.

  Etiketler

  İlgili Makaleler

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu
  Kapalı
  Kapalı