Oyun

The Outlast Trials Resmi Olarak Duyuruldu

Yaşattığı gerilim ve anlattığı hikaye açısından gayet başarılı bir yapım olan Outlast, 2013 yılında hayatımıza girdi. Araştırmacı gazeteci bir karakteri kontrol ettiğimiz oyunda elimizde kameramızla bir akıl hastanesine gidiyor ve neler olup bittiği hakkında bilgi toplamaya çalışıyorduk. Herhangi bir savunma mekanizması olmadığı için kaçmak ve saklanmak dışında bir seçim sunmayan oyun sürekli tetikte olmaya zorluyordu. 2014 yılında çıkan Whistleblower ek paketi ise yaşanan olayların perde arkasını görmemize imkan veriyor ve bir başka karakter üzerinden farklı bir deneyim ve bakış açısı kazanmamızı sağlıyordu.

Ardından 2017 yılında ilk oyun ile aynı evrende geçen fakat farklı bir hikaye anlatan Outlast 2 oyunu hayatımıza girdi. Yeni mekanikler ve daha geniş bir dünya ile oyuncuları daha fazla zorlayan ve daha fazla korkutmayı başaran oyunun ardından Kanadalı oyun stüdyosu Red Barrels geçtiğimiz günlerde yeni Outlast oyununun duyurusunu yaptı.

İlk iki oyundan bağımsız bir hikayeye sahip olacağı belirtilen The Outlast Trials, bizi soğuk savaş zamanına götürerek bu dönemde yapılan insanlık dışı deneyleri konu alacak. Tek kişilik ve istenilirse en fazla dört kişilik coop oynayışına izin verecek olan oyun bu özelliği ile serinin ilk çok oyunculu oyunu olacak. Red Barrels stüdyosunun kurucularından olan David Chateauneuf, geliştirici ekibin korku ve tedirginlik duygularını tüm oyunculara derin bir şekilde hissettirmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ve oyuncuların ister tek kişi ister arkadaşları ile beraber oynamasının bu korkuyu hissetmelerine engel olmayacağını belirtti.

Henüz erken geliştirme aşamasında olan The Outlast Trials hakkında ne zaman, hangi platformlara çıkış yapacağı konusunda bir bilgi paylaşmayan Red Barrels, bu bilgilerin yakın bir süreçte duyurulacağını belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı