KonsolMicrosoft

Yeni Xbox Konsolu Xbox Series X Duyuruldu

Beklenen açıklama sonunda geldi. Microsoft sürpriz bir hamleyle, The Game Awards 2019 töreninde yeni konsolu Xbox Series X modelini duyurdu.

Xbox başkanı Phil Spencer, “Xbox Series X gelecek tatil sezonunda bizi konsol oyunculuğunun geleceğine götürecek. En hızlı ve en güçlü Xbox konsolumuz performans, hız ve uyumluluğu yeni bir seviye oluşturacak” dedi.

Ayrıca tanıtım sırasında Xbox Series X için özel olarak geliştirilen Senua’s Saga: Hellblade 2 oyunu da tanıtıldı.

Serinin eski modellerine kıyasla tasarım açısından önemli değişiklikler sunan Xbox Series X özellik açısından da bir çok yenilik sunuyor. Gelin bu yeniliklere detaylı olarak bakalım.

Xbox Series X Özellikleri

Tasarım

İlk bakışta kule tipi bilgisayar kasasını andıran bir görünüme sahip olan Xbox Series X, alışılanın aksine dikey bir şekilde tasarlanmış. Xbox Wireless Controller üzerinde de değişiklikler yapan Microsoft, oyuncuların konforunu artıracak ergonomik bir şekilde tasarlanmış. Ayrıca oyuncuların video kayıt yapabilmesini ve ekran görüntülerini paylaşabilmesini sağlayan Share butonunu da yeni kontrolcüsüne dahil etmiş.

Teknik Özellikler

Yüksek işlem gücü için AMD tarafından özel olarak tasarlanmış Zen 2 ve Radeon RDNA mimarisine dayanan işlemcileri tercih eden Microsoft, yükleme sürelerini azaltmak amacıyla NVMe SSD depolama sistemini kullanacak. Daha kaliteli bir oyun deneyimi için 8K çözünürlük desteği verecek olan Xbox Series X, 120 FPS değerini oyunculara sunmayı amaçlıyor. Ayrıca yeni konsol değişken yenileme hızı ve ışın izleme gibi gelişmiş görüntü özelliklerini de bünyesinde barındıracak.

Satış Fiyatı Ne Olacak?

Tanıtım sırasında fiyat konusuna değinilmedi fakat 2020 sonlarına doğru çıkış yapacağı açıklanan konsolun fiyatının 500 dolar civarında olması bekleniyor.

Tanıtım filmini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı